Створення ОСББ. Частина перша - проведення Установчих зборів

Одним із найпоширеніших видів самоорганізації людей на місцях в Україні є Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (далі – ОСББ). У цьому матеріалі ми наведемо легку і зрозумілу інструкцію по скликанню та проведенню Установчих зборів, що є першим кроком для стоврення ОСББ.


ОСББ може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру, а також власника будинку або його уповноваженої особи, власників жилих приміщень, а також власників нежилих приміщень. Тобто, для створення ОСББ необхідно, щоб усі квартири/нежитлові приміщення будинку були приватизовані/перебували у приватній власності.

Створення ОСББ починається із скликання та проведення Установчих зборів. Так, скликають Установчі збори для створення ОСББ:
 • Власник будинку;
 • або Ініціативна група, яка складається не менше як з трьох власників квартир або нежитлових приміщень будинку. 
До початку скликання Установчих зборів Власник будинку або Ініціативна грута повинні:
 1. провести роз'яснювальну роботу з мешканцями - тобто провести з кожним власником розмову, в якій пояснити, що таке ОСББ, порядок створєння і його переваги;
 2. скласти список власників квартир та нежитлових приміщень у будинку - варто звернути увагу, що власник, це не лише/не завжди особа, яка зареєстрована у квартирі і так званий інститут прописки до права власності відношення не має. Власником(-ами) квартири є особа(-и) вказана(і) в Акті про право власності на квартиру/нежитлове приміщення. Такий список у вигляді Витягу співвласникам при створенні ОСББ може надати нотаріус;
 3. вжити заходів до отримання технічної документації на будинок - за такою документацією можна звернутися у ЛКП (ЖЕКГ);
 4. підготувати проект Статуту ОСББ;
 5. підібрати кандидатів до правління ОСББ та ревізійної комісії;
 6. підготувати проведення Установчих зборів:
  а) визначити місце та дату проведення Установчих зборів - бажано обирати зручні для всіх власників дату та час. Зокрема, якщо не дозволяють погодні умови або відсутня можливість зібратися у дворі будинку, необхідно попіклуватися про можливість проведення Установчих зборів у приміщенні (шкільний спорт-зал, квартира, нежитлове приміщення тощо);
  б) оповістити власників про збори: повідомлення про проведення установчих зборів направляється Власником будинку або Ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення Установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному власнику під розписку або шляхом оштового ідправлення рекомендованим истом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
  в) підготувати документи до зборів (проект протоколу Установчих зборів, проект Статуту ОСББ, список власників приміщень, список кандидатів до складу правління та ревізійної комісії).
Порядок голосування:
 1. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю;
 2. Установчі збори правомочні, якщо на них присутні більше п'ятдесяти відсотків власників.У разі відсутності кворуму ініціатор призначає нову дату, місце і час проведення установчих зборів. Новопризначені установчі збори можуть бути скликані не раніш як через 14 діб з дня зборів, що не відбулися;
 3. у голосуванні беруть участь власники (їх уповноважені особи), які присутні на установчих зборах. Кожний власник на установчих зборах має один голос, незалежно від площі та кількості квартир або приміщень, що перебувають у його власності. Тобто, якщо у власності однієї особи перебуває п'ять квартир у будинку, а інша особа є лише співвласником частини однієї із квартир у будинку - в кожного з них є лише один голос.
 4. рішення приймається шляхом поіменного голосування. Рішення оформляється особистим підписом кожного, хто проголосував, у протоколі із зазначенням результату голосування (“за” чи “проти”). Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх осіб, які мають право голосу. 
Цим рішенням Установчі збори вирішують створити ОСББ і затверджують його Статут, назву та обирають повноважну особу для подальшого проведення державної реєстрації ОСББ.

Оскільки ОСББ вважається утвореним з дня його державної реєстрації, про порядок державної реєстрації ОСББ ми поговоримо у наступних матеріалах.

Зразки документів, що перелічені у матеріалі можна завантажити у підрозділі “Документи” розділу “Житло”.

Наступні публікації:
Створення ОСББ. Частина друга - реєстрація ОСББ
Створення ОСББ. Частина третя - вироблення печаток і відкриття рахунку в банку.
Немає жодного коментаря
Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі.