Цьогоріч Водоканал заробив на львів'янах 300 тис. грн.

Навіть якщо львів'яни самостійно привозять на повірку лічильники на воду, їм у квитанції вписують «витрати транспортування». Таким чином, «Львівводоканал» лише цьогоріч на рівному місці «заробив» на жителях міста понад 300 тисяч гривень.


Так, щодня на повірку потрапляє 200 лічильників, і кожен споживач сплачує транспортні послуги 9,80 копійок – з ПДВ 11 гривень 76 копійок.

«Якщо людина сама приносить до нас лічильник, то сплачує 36 грн», – говорить в. о. директора ЛКП «Водомір» Зеновій Мойса. Чому городяни змушені оплачувати транспортні послуги, якщо самостійно доставляють лічильники на повірку, пояснив так: мовляв, інспектори ж приходять, зривають пломбу, потім опломбовують лічильник.

Натомість у Львівській міській раді, де й формували тарифи на послуги з повірки лічильників води, стверджують, що вперше чують про оплату транспортних витрат. За словами начальника відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики Ольги Посипанко, якщо мешканець сам зняв, привіз, забрав і встановив на місце лічильник, то має сплатити лише 22,48 грн.

За даними «Водоміру», від початку цього року у Львові повірили 34 тисячі лічильників. Відтак, якщо з кожного мешканця стягнули плату за «транспортні витрати засобів обліку води» – 11,76 грн з ПДВ, то загальна сума, яку отримали, 399 тисяч 840 гривень. Якщо відмінусувати податок, то чистого прибутку для підприємства – 319 тисяч 872 гривні.

Ольга Посипанко обіцяє: уже найближчим часом це питання буде розглянуте, адже розпломбування й опломбування лічильника – безкоштовне.

Понад те, міська прокуратура ще минулоріч оскаржила у суді будь-яку платну повірку лічильників як протизаконну. Адже згідно із Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», «… Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання».

Однак львівська мерія подала апеляцію, тому наказ про платну повірку й досі діє. Тим часом у прокуратурі вже попросили журналістів «Погляду», які на практиці перевірили, скільки здирають з городян за повірку лічильників, надати всі здобуті матеріали для долучення справи про незаконні стягнення зі споживачів.

«Якщо маєте факти, то обов'язково подавайте до прокуратури міста Львова. Ми їх однозначно перевіримо, вони будуть використані вже при розгляді апеляційної справи», – зазначив начальник відділу представництва захисту інтересів громадян та держави в судах прокуратури Львова Ігор Сендак.

Переглянути відео
16 жовтня 2013 р. 23:18:09 Юрій Бульбах Статті в Інше
Немає жодного коментаря
Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі.