Скільки коштує закордонний паспорт?

Як не дивно, закордонний паспорт коштує по-різному, причому не лише в різних областях, навіть в одному і тому ж відділені ДМС паспорт може коштувати від 257 до 800 грн. і більше. Від чого це залежить? Від наглості працівника ДМС і проінформованості відвідувача.

Законодавством визначено один обов’язковий платіж – держмито, яке становить сьогодні 170 грн. Але працівники ДМС вважають, що громадяни зобов’язані ще оплачувати платні послуги ДМС (87,15 грн.) і вартість бланку паспорта (120 грн.). Чому ми піддаємо це сумніву? Та хоча б тому, що 170 грн. “прописано” в постанові КМУ, яка називається “Порядок видачі паспорта” і є по своїй суті правилами видачі паспортів, а послуги ДМС – в постанові “Перелік платних послуг“, що є фактично прайс-листом ДМС. Цілком логічно, що якби платні послуги були обов’язкові, то про них було б написано в правилах. Але ж ні.

Тим не менше, ДМС ще вимагає оплатити 120 грн. за бланк паспорта, хоча цієї суми ніде в законодавстві немає. Додатково відвідувачів заоохочують оплатити послуги ДП “Документ” за “довідку про несудимість”, яка також не передбачена законодавством та інше.

Підсумовуючи, варіанти вартості “нетермінового” оформлення закордонного паспорту (30 календарних днів):

170 грн. – виключно через суд

257 грн. (170+87) – якщо вдасться переконати ДМС, що за бланк платити не потрібно і відмовитись від непотрібних послуг ДП “Документ”.

377 грн. (170+87+120) - якщо оплатити все, що просить ДМС і не платити ДП “Документ”.

407 грн. (170+87+120+30) - якщо оплатити все, що просить ДМС і подарувати 30 грн. ДП “Документ”.

Все, що понад цю суму – це ваша благодійна діяльність на користь  невідомих структур та осіб.  Якщо ви оплачували ще якісь платежі – пишіть в коментарях де, скільки і за що. Донедавна ще вимагалось оплачувати страхівку, фотографування, заповнення анкети і т.д., на сьогодні наче це вже неактуально.

В випадку термінового оформлення паспорту (10 днів) ці суми становитимуть відповідно 340, 514, 784 та 814 грн.

Скільки платити – обирати вам, але не соромтесь відстоювати свої права!


Comments:

One Thought on “Скільки коштує закордонний паспорт?

  1. Був сьогодні на Залізничній, вся сума-378 грн., паспорт буде за місяць, неплатив довідку про судимість.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*